• DOLAR
  $1.545,1300
  ( -₺0,30 )
 • EURO
  $0,4428
  %-0,20
 • ALTIN
  $49.294,8700
  %-0,07
 • BIST
  90,7999
  ( -₺0,01 )
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin adı değiştiriliyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin adı değiştiriliyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile Yeni Yüz Yıl Üniversitesine yapılan yazışmalarda isim benzerliği nedeni ile sorunlar yaşadıklarını, bu sorunları ortadan kaldırmak ve Van şehrinin üniversite ile beraber adının güncel kalması için isim değişikliği yapmaya karar verdiklerini açıkladı. Van’ın çok önemli bir kent olduğunu […]

Konu ile ilgili açıklama yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile Yeni Yüz Yıl Üniversitesine yapılan yazışmalarda isim benzerliği nedeni ile sorunlar yaşadıklarını, bu sorunları ortadan kaldırmak ve Van şehrinin üniversite ile beraber adının güncel kalması için isim değişikliği yapmaya karar verdiklerini açıkladı. Van’ın çok önemli bir kent olduğunu belirten Rektör Battal açıklamasında şunlara yer verdi:

“Van, Türkiye’nin vazgeçilmez, olmazsa olmaz ve çok değer verilen kentlerinden biri. Van hem üniversitemiz ile gündem de kalsın hem de Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin Van’da olduğunu bir kez daha vurgulamak istedik. Bu nedenle üniversitemizin başına Van eklensin istedik. Bunu da YÖK’e yazdık. Talebimizi YÖK’te uygun görüldü ve bakanlar kuruluna gönderildi. Oradan da meclise gönderilecek. Kanunlaşması durumunda artık üniversitemizin ismi kabul edilmiş olacak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olacak. Bundan sonrada bütün kullanımlarda da adı bu şekilde geçecek. Bunun çok uzun süreceğini zannetmiyorum.”

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM