• DOLAR
  $1.658,0000
  ( ₺1,51 )
 • EURO
  $0,4622
  %0,31
 • ALTIN
  $48.985,6000
  %0,37
 • BIST
  91,9531
  ( -₺0,03 )
YENİ ZELANDA’DA MAHSUR KALAN TURİSTLER İÇİN SAVAŞ GEMİLERİ DEVREDE

YENİ ZELANDA’DA MAHSUR KALAN TURİSTLER İÇİN SAVAŞ GEMİLERİ DEVREDE

DEPREMİN ARDINDAN KAİKOURA’DA MAHSUR KALAN TURİSTLER, AVUSTRALYA, ABD VE KANADA’YA AİT SAVAŞ GEMİLERİYLE TAHLİYE EDİLECEK Melbourne, 16 Kasım 16 (T.A.K): Yeni Zelanda’da hafta sonu meydana gelen ve iki kişinin ölümüne neden olan 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından Kaikoura kasabasında mahsur kalan turistlerin, Avustralya, ABD ve Kanada’ya ait savaş gemileriyle tahliye edileceği bildirildi. Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull, […]

DEPREMİN ARDINDAN KAİKOURA’DA MAHSUR KALAN TURİSTLER, AVUSTRALYA, ABD VE KANADA’YA AİT SAVAŞ GEMİLERİYLE TAHLİYE EDİLECEK

Melbourne, 16 Kasım 16 (T.A.K): Yeni Zelanda’da hafta sonu meydana gelen ve iki kişinin ölümüne neden olan 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından Kaikoura kasabasında mahsur kalan turistlerin, Avustralya, ABD ve Kanada’ya ait savaş gemileriyle tahliye edileceği bildirildi.

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull, sosyal medya hesabından, depremin ardından Güney Adası’ndaki turistik Kaikoura kasabasında mahsur kalan bin 200 turist ve bölge sakininin tahliyesinde HMAS Darwin gemisinin yer alacağını paylaştı.

Yeni Zelanda Deniz Kuvvetlerinin 75. kuruluş yıl dönümü kutlamaları için Auckland kentinde bulunan farklı ülkelere ait savaş gemileri de tahliye çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gönderildi.

Kaikoura’da yaşayan 2 bin kişi ve bin 200 turist, kasabaya ulaşan kara ve demiryollarının depremden hasar görmesi nedeniyle mahsur kalmıştı.

Bu arada Yeni Zelanda haber sitesi Stuff, 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede farklı büyüklerde bin 700 artçı sarsıntı kaydedildiğini duyurdu.

(AA/AK/GÜL)

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM