• DOLAR
  $4.338,5200
 • EURO
  $0,9790
 • ALTIN
  $57.257,7700
 • BIST
  96,3610

“(SUÇ ÖRGÜTÜ ELEBAŞI SEDAT PEKER’İN İDDİALARI) BU KESİNLİKLE İFTİRADIR, YALANDIR, ŞİDDETLE REDDEDİYORUM. BİZİMLE UYUŞTURUCUYU YAN YANA GETİRMEK, BİZE YAPILABİLECEK EN BÜYÜK HAKARETTİR, EN BÜYÜK YANLIŞTIR. TÜMÜYLE REDDEDİYORUM” “OĞLUM VENEZUELA’YA GİTMİŞTİR. ORADA BAHSEDİLDİĞİ GİBİ OCAKTA, ŞUBATTA DEĞİL GEÇEN SENE ARALIK AYINDA GİTMİŞTİR. BERABERİNDE DE KOVİD İLE MÜCADELE AMACIYLA ORADA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN TESPİTİ, MASKE GİBİ BİRTAKIM MALZEMELER […]

“(SUÇ ÖRGÜTÜ ELEBAŞI SEDAT PEKER’İN İDDİALARI) BU KESİNLİKLE İFTİRADIR, YALANDIR, ŞİDDETLE REDDEDİYORUM. BİZİMLE UYUŞTURUCUYU YAN YANA GETİRMEK, BİZE YAPILABİLECEK EN BÜYÜK HAKARETTİR, EN BÜYÜK YANLIŞTIR. TÜMÜYLE REDDEDİYORUM”

“OĞLUM VENEZUELA’YA GİTMİŞTİR. ORADA BAHSEDİLDİĞİ GİBİ OCAKTA, ŞUBATTA DEĞİL GEÇEN SENE ARALIK AYINDA GİTMİŞTİR. BERABERİNDE DE KOVİD İLE MÜCADELE AMACIYLA ORADA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN TESPİTİ, MASKE GİBİ BİRTAKIM MALZEMELER GÖTÜRÜP DAĞITMIŞTIR. ZİYARET AMACI DA BUNDAN İBARETTİR”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in iddialarına ilişkin, “Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyorum. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyorum.” dedi.

Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin “Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in oğlunuz Erkam Yıldırım ile ilgili Venezuela’ya gittiği, uyuşturucu ticaretiyle ilgili bazı iddiaları oldu. Bir değerlendirmeniz olur mu, ne söylersiniz?” sorusu üzerine Yıldırım, şunları söyledi:

“Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkam Yıldrım’ı da zikretti. Öncelikle şunu söyleyeyim bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyorum. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyorum. Bu olsa olsa ‘çamur at izi kalsın’ türünden bir suçlamadır ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de Kovid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerinin tespiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı, bu münasebetle de onlarla birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkanlarıyla kendi biletini alarak, masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
4’lü koalisyon çatırdıyor

4’lü koalisyon çatırdıyor

22 Şubat 2019, 4’lü koalisyon çatırdıyor için yorumlar kapalı

Haushaltsauflösung Berlin