40 vatandaşlık iptali daha yargıya taşındı!

40 vatandaşlık iptali daha yargıya taşındı!

UBP-DP Azınlık Hükümeti’nin yasaya aykırı şekilde verdiği koşullu vatandaşlıklar, CTP tarafından yargıya taşınmaya devam ediyor. Daha önceki başvuru ile 18 kişinin koşullu vatandaşlık almasının iptalini sağlayan CTP, bugün de 40 yeni vatandaşlığın daha koşullu verildiğini tespit ederek Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurdu. CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, bu sabah koşullu vatandaşlıkların iptali için yeniden mahkemeye […]

UBP-DP Azınlık Hükümeti’nin yasaya aykırı şekilde verdiği koşullu vatandaşlıklar, CTP tarafından yargıya taşınmaya devam ediyor.

Daha önceki başvuru ile 18 kişinin koşullu vatandaşlık almasının iptalini sağlayan CTP, bugün de 40 yeni vatandaşlığın daha koşullu verildiğini tespit ederek Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurdu. CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, bu sabah koşullu vatandaşlıkların iptali için yeniden mahkemeye gittiklerini, çünkü hükümetin ısrarla yasadışı icraatlarına devam ettiğini söyledi. Hükümetin yasaya aykırı uygulamalarına artık bir son vermesi gerektiğini vurgulayan Talat, aksi taktirde mahkemeye başvurmaya devam edeceklerini belirtti.

HÜKÜMET YASALARA UYMUYOR

Hukukun üstünlüğünün olduğu bir ülkede yaşamak istediklerinin altını çizen CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, “Ülkeyi babasının malı gibi yöneten bu azınlık hükümetine artık tahammülümüz kalmadı. Sadece bizim değil Kıbrıs Türk halkının da kalmadı” dedi. UBP-DP Azınlık Hükümetinin gün aşırı yasalara aykırı kararlarının ortaya çıktığını dile getiren Talat, hükümetin duyarlılık göstermesi halinde ülke olarak daha iyi bir yere gidilebileceğini söyledi. Hükümetin kendi siyasi görüşüne göre kararlar alabileceğini ve CTP’nin de buna itiraz hakkının olduğunu ifade eden Talat, bu yapılan uygulamaların yasalara tamamen aykırı olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı