AKINCININ SÖYLEMLERİ YETERSİZ

AKINCININ SÖYLEMLERİ YETERSİZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı Kıbrıs müzakerelerindeki duruşundan dolayı eleştirdi. atar, UBP Basın Bürosu aracılığıyla bugün yaptığı açıklamada,Türkiye’nin askeri müdahalede bulunabilmesinin Kıbrıs müzakerelerinde pazarlık konusu yapıldığını ileri sürerek, bunun kabul edilemez olduğunu belirtti. Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın son televizyon programında söylediklerinin Rum tarafının açıklamaları karşısında yetersiz kaldığını da iddia […]

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı Kıbrıs müzakerelerindeki duruşundan dolayı eleştirdi.

atar, UBP Basın Bürosu aracılığıyla bugün yaptığı açıklamada,Türkiye’nin askeri müdahalede bulunabilmesinin Kıbrıs müzakerelerinde pazarlık konusu yapıldığını ileri sürerek, bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın son televizyon programında söylediklerinin Rum tarafının açıklamaları karşısında yetersiz kaldığını da iddia etti.

Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin  pazarlık konusu yapılmasından geri adım atılmayacağının net bir şekilde ortaya konması gerektiğini kaydeden Tatar, “Rum tarafının dayatmacı yaklaşımları karşısında dik durulmalı, güvenliğimizin tehlikeye düşeceği bir antlaşmanın teslimiyetten farksız olduğunun bilinci ile hareket edilmelidir” ifadesini kullandı.

Ersin Tatar, şöyle devam etti:
“Rum Yönetimi ve dünya bilmelidir ki Kıbrıs’ta yeni bir ortaklık devleti kurulacaktır. Kıbrıs Türkü asla toprağından, evinden, bağından, bahçesinden edilmeyecek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti verdiği tapuların arkasında duracaktır.Kimse bizim güvenliğimizi, özgürlüğümüzü ne yaptıkları malum olan uluslararası güçlerin insafına terk edeceğimizi düşünmemelidir çünkü böyle bir şeye asla izin vermeyeceğiz.”

Rum tarafının zamana oynadığını, masada Türk tarafını oyalarken stratejik gücünü artırmak için hidrokarbon kazılarına devam ettiğini savunan Tatar, “Rum tarafı Sayın Akıncı’nın çözüm arzusunu istismar ederek hiçbir şey vermeden tüm istediklerini yavaş yavaş almak için çok deneyimli ve güçlü bir görüşmeci heyeti ile hedefine doğru ilerlemektedir” iddiasında bulundu.

Ersin Tatar, açıklamasının sonunda, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya seslenerek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olduğunu aklından çıkarma ve asli görevinin Rumların evet demesi için tatmin olmalarını sağlamak değil, Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarını korumak olduğunu ikinci plana atma” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akıncı ERSİN TATAR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı