• DOLAR
  $1.145,29
 • EURO
  $0,3264
 • ALTIN
  $20.271,95
 • BIST
  106,3284
Aktuğ: Başaramayacaksınız

Aktuğ: Başaramayacaksınız

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ Yeşil Barış Hareketi’nin açmış olduğu ara emri davası sobrası sosyal medya hesabından açtı agzını yumdu gözünü. Aktuğ yayımladığı mesajda; “Bölgenin geleceği ile oynayamayacaksınız. Ne siz ne de perde gerisindeki işbirlikçileriniz” diyerek davanın arkasında başkalarının da olduğunu ima etti. Aktuğ’un Sosyal medyadan yayımladığı mesajın tam metni ise şu şekilde; “Yeşil Barış […]

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ Yeşil Barış Hareketi’nin açmış olduğu ara emri davası sobrası sosyal medya hesabından açtı agzını yumdu gözünü. Aktuğ yayımladığı mesajda; “Bölgenin geleceği ile oynayamayacaksınız. Ne siz ne de perde gerisindeki işbirlikçileriniz” diyerek davanın arkasında başkalarının da olduğunu ima etti.

Aktuğ’un Sosyal medyadan yayımladığı mesajın tam metni ise şu şekilde;
“Yeşil Barış Hareketi ‘nin açıklamalarını ve ihaleye ara emri başvurularını hayretle okudum.  Yazdıklarının ve savunduklarının hiçbirinin gerçekle alakası olmadığı gibi konunun maalesef ve maalsef geri planının ne olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Öncelikle , kendi sözleri ile “2019 da ara emri aldıkları ve sonrasında başarısız olan ihale” ye  neden ara emrini geri çektiklerini; mahkeme ile ve basınla paylaşsınlar. İhale sürecinin devam ettigi bir ortamda ve hali hazırda hiç bir şirketin henüz ihale dosyası almadığı ortada iken,  nasıl olur da “adrese teslim ihale” suçlamasını yapabiliyorlar? Yapılan ihale ile ilgili yazdıkları meclis toplantılarının ve halka bilgilendirme toplantılarının tümünün yasal çerçevede yapıldığını benim gibi onlar da bilmekte fakat halkı ve mahkemeyi yanlış yönlendirmektedirler. Halk bilgilendirme toplantısını kendi sayfalarından (eklediğim resimde de görüleceği üzere) duyurmuşlar. Sonra da bilmiyorduk duyurulmadı safsatasını ortaya atmaktadırlar.  Yapılan yatırım ihalesinin tüm şartname ve sözleşmelerinin Lapta Belediyesi İmar Birimi ve Hukukçular eşliğinde, görüşler alarak hazırladığını ve her türlü ayrıntının (proje aşamasından inşaat aşamasına, çalıştırılmasından  belediyeye devrine kadar)  düşünüldüğünü belirtmek isterim. Konu ile ilgili tüm daire ön görüşleri alınmış olan ihalede, şartnamede de belirtildiği üzere proje aşamasında kesin onaylar alınacak ve tümü her büyük proje uygulamasında olduğu gibi “halk bilgilendirme toplantıları” ile paylaşılacaktır.

Amaçları nedir?
2019 yılında yaptıkları gibi, ihaleye katılmak isteyen yatırımcıları korkutmak,  hiç bir sivil toplum örgütüne yakıştıramayacağımız ” siyasi bağlantılarına” hizmet etmek. Gerçekten yazık, bu projenin yerini bölge halkı illa ki biliyordur ama bilmeyenler için kısaca anlatayım. Deniz seviyesinden 3-4 metre yüksekliğindeki kayalıklar üzerinde bulunan  arazi ve  içerisinde bir tek ağacın olmadığı bir yere milyon dolarlarla ifade edilen bir proje hayat bulacak. Bırakın bu projeyi; proje sayesinde bölgede (araştırmalar ve makalelere desteklenmiştir) her sektörde 3 ile 10 katı büyüme olacak.   Başaramayacaksınız. Bölgenin geleceği ile oynayamayacaksınız . Ne siz ne de perde gerisindeki işbirlikçileriniz….”
Bu mesaj sonrasında Başkan Aktuğ’un bahsettiği işbirlikcilerin kim olduğu ve ihalenin ertelenmesi veya iptal edilmesi ile ne amaçladıkları merak konusu oldu. Sözkonusu davanın sosyal medyaya düşmesi ile bir çok Lapta’lı duruma tepki göstererek bu hareketlerin zaten zor durumda olan Lapta Belediyesini daha da batağa zora sokacağını ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı