Cildimiz ve Kimyasal Peeling!

Cildimiz ve Kimyasal Peeling!

Kimyasal peeling cildi yenilemek için amacıyla hekim tarafından uygulanan,kimyasal maddelerle cildin üst tabakasının ‘soyulması’ işlemidir. Cildi Yeniden Canlandırma Kimyasal Peeling: Meyve asitleri ile uygulanan ‘peeling’ bakımları ölü cilt hücrelerini nazikçe soyarak,yeni hücrelerin oluşumunu sağlar.’Peeling terimi’,derinin üst tabakalarının kontrollü bir şekilde soyulması anlamına gelir.Amaç,daha sağlıklı ve genç hücreler oluşturarak,cildin daha parlak,gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktır.Düzenli uygulamaylaİnce […]

Kimyasal peeling cildi yenilemek için amacıyla hekim tarafından uygulanan,kimyasal maddelerle cildin üst tabakasının ‘soyulması’ işlemidir.

Cildi Yeniden Canlandırma Kimyasal Peeling:

Meyve asitleri ile uygulanan ‘peeling’ bakımları ölü cilt hücrelerini nazikçe soyarak,yeni hücrelerin oluşumunu sağlar.’Peeling terimi’,derinin üst tabakalarının kontrollü bir şekilde soyulması anlamına gelir.Amaç,daha sağlıklı ve genç hücreler oluşturarak,cildin daha parlak,gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktır.Düzenli uygulamaylaİnce çizgiler ve kırışıklıklar giderilebilir. Cildin kahverengi lekeler yani pigment düzensizlikleri giderilebilir.yenilemek

Sivilce izleri tedavi edilebilir

Cildin esneklik şıklıgı sağlanabilir

Kimyasal Peeling Uygulamaları:

*Kimyasal peeling cildi yenilemek amacıyla hekim tarafından uygulanan,kimyasal maddelerle cildin üst tabakasının

soyulması işlemidir.

*Uygulamaya %20 konsantrasyonda test dozu ile başlanır;seanslar ilerledikçe %35,%50 ve %70 konsantrasyonlara kadar çıkabilir.

*Peeling işlemi,özel peeling solisyonlarının cilde sürülmesi şeklinde uygulanır.İşlem on dakika sürer.Bu solüsyonlar,cilt üzerine sürüldüklerinde deri yüzeyinde de hafif bir reaksiyona neden olup,kızarıklık oluştururlar.Derinin en yüzeysel tabakasındaki hücresel arası bağları zayıflatır ve bu şekilde hücrelerin dökülmesini sağlayarak etkisini gösterirler.Yüzeysel tabakadaki hücrelerinin  dökülmesi yeni deri hücrelerinin yapımını hızlandırır ve cilt yüzeyi daha genç haha genç hücreler ile kaplanmış olur; daha pürüzsüz ve ışıltılı gözükür.

*Seanslar, bir hafta yada 10gün arayla uygulanabilir. Hastanın durumuna göre bu süre uzatılabilir. Ancak alttan gelen yeni hücrelerin yüzeye erişebilmesi yaklaşık 5 gün süreceği için, bu süre dolmadan tekrar peeling yapılması uygun değildir.

*Hastaların kaç peeling seansına ihtiyacı olduğu, tedavi edilecek soruna bağlıdır. Güneşe ve kronolojik yaşlanmaya bağlı ciltlerde etki, en az 7-8 yüzeysel kimyasal peeling işlemi sonrası görülebilmektedir. Ancak seans sayısı ne olursa olsun, sonucun korunabilmesi için, evde AHA içeren kozmetik ürünlerin kullanılması ve yılda birkaç kez peeling uygulamasına devam edilmesi gerekir.

*Peeling uygulamasını takiben ve tedavi boyunca (hatta ömür boyu) güneşten korunma için önemlidir. Aha peelingi sonrası kişiler normal aktivitelere devam ederler. Uygulamayı takiben birkaç saat makyaj yapılmaması ve güneşten korunulması önemlidir.

Kimyasal Peeling İşlemini Yapılmaması Gereken Durumlar:

*Alerji ve Bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalıklar

*Egzama, dermatit gibi cilt hastalıkları

*Uçuk benzeri viral cilt hastalıkları

*Güneşe Karşı aşırı duyarlılık

*Yara iyileşme problemleri

*Açık yara varlığı

*Yakın zamanda geçirilen operasyon, lazer uygulaması ve radyasyon tedavisi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı