Cumhurbaşkanı Akıncı, Adaya Döndü!

Cumhurbaşkanı Akıncı, Adaya Döndü!

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Tarihi İsviçre Zirvesi’nin Ardından Adaya Geri döndü. Ercan Havalimanı’nda Açıklamalarda Bulunan Akıncı, İsviçre’nin Sonuçsuz Kalındığı Yaklaşımını ”Pesimist” Bulduğunu Açıkladı! Akıncı konuşmasında İsviçre süreciyle ilgili açıklama yaparak, ilk 2 gün 4 başlıkla ilgili çalışmalar yürütüldüğünü, daha sonraki günlerde de toprak konusunun belli unsurları üzerinde çalışmalar yaptıklarını belirtti. Güvenlik ve garantilerle ilgili beyin egzersizi […]

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Tarihi İsviçre Zirvesi’nin Ardından Adaya Geri döndü. Ercan Havalimanı’nda Açıklamalarda Bulunan Akıncı, İsviçre’nin Sonuçsuz Kalındığı Yaklaşımını ”Pesimist” Bulduğunu Açıkladı!

Akıncı konuşmasında İsviçre süreciyle ilgili açıklama yaparak, ilk 2 gün 4 başlıkla ilgili çalışmalar yürütüldüğünü, daha sonraki günlerde de toprak konusunun belli unsurları üzerinde çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Güvenlik ve garantilerle ilgili beyin egzersizi yaptıklarını da ifade eden Akıncı, tüm konuların masada olduğunu ve dönüşümlü olarak ele alındığını belirtti.

Akıncı, toprak konusuyla ilgili yapılacak ilk çalışmanın kriterler bazında olacağını ve uzlaşma sağlanması halinde haritaların o takdirde gündeme geleceğini ancak haritalar gündeme gelirken, ona paralel 5’li konferansın toplanma tarihinin saptanacağı uzlaşması olduğunu da ifade etti.

Yapılan çalışmaların verimli olduğunu sözlerine ekleyen Akıncı, 2016 sonu hedefini göz önünde bulundurarak 5’li görüşmenin yakın bir tarihte olması konusunda anlayış birliği olduğunu da belirtti.

“Sonuçsuz kaldı yaklaşımı pesimist bir yaklaşım”

Akıncı şunları kaydetti:

“Sonuçsuz kaldı yaklaşımını pesimist bir yaklaşım olacağını değerlendiriyorum. Anastasiadis’in ricası üzerine 1 haftalık bir ara söz konusudur. Süreç kaldığı yerden İsviçre’de devam edecektir. Biz Kıbrıs Türk tarafı olarak, sürecin başından beri ortaya konulan iyi niyetli çabayı sürdüreceğiz. Ekibimizde birlikte, ciddi çalışmalar yaptık. Hazırlıklarımız orada da devam etti.

Bu çalışmaların tek bir hedefi vardı, Kıbrıs’ta artık 50 yıl sonra kabul edilebilir bir anlaşmayı sağlamak ve Kıbrıs’ın gelecek kuşaklarına daha iyi bir gelecek inşa edebilmek… Bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmalara tekrar başlayacağız. Çok daha sonuç alıcı bir kaç gün geçireceğiz. Çok uzun sürmesine gerek yok. Bir kaç hafta içinde de 5’li konferansın toplanarak güvenlik ve garantileri uzlaşı ile tamamlaması ve Kıbrıs’ta yeni bir dönemin başladığı müjdesini verme hedefimiz var. Bu iyi niyetle çalışmaya devam edeceğiz. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı