Göçmenköy lağım sularına gömüldü!

Göçmenköy lağım sularına gömüldü!

Göçmenköy lağım sularına gömüldü Göçmenköy’de önceki akşam Şehit Sonay Beyzade Sokakta bulunan Özok 2 Apartmanı’nın kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular yola taştı. Lefkoşa- Göçmenköy’de bulunan Raif Denktaş Caddesi önceki gece lağım sularına gömüldü. Şehit Sonay Beyzade Sokağının başında bulunan Özok 2 Apartmanının kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular sokağa ve caddeye taştı. Bölgeyi saran […]

Göçmenköy lağım sularına gömüldü

Göçmenköy’de önceki akşam Şehit Sonay Beyzade Sokakta bulunan Özok 2 Apartmanı’nın kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular yola taştı.

Lefkoşa- Göçmenköy’de bulunan Raif Denktaş Caddesi önceki gece lağım sularına gömüldü. Şehit Sonay Beyzade Sokağının başında bulunan Özok 2 Apartmanının kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular sokağa ve caddeye taştı.

Bölgeyi saran kötü kokulardan rahatsız olan vatandaşlar, vidanjör çağırarak taşan kuyuyu temizlettirdi. Apartman sakinlerinin birçoğunun tuvaletlere
kağıt mendil atması sonucu tıkanan borular nedeniyle suların taştığını söyleyen bölge sakinleri, belediyenin bu soruna çare bulmasını istedi.


“İnsanlar duyarsız”


YENİDÜZEN’e konuşan çevre sakinleri, 20 yıla yakındır bu problemin yaşandığını belirterek, apartman sakinlerinin duyarsızlığından yakındı. Geçtiğimiz akşam lağım sularının sokağa aşarak caddeye taştığını, kötü kokudan dışarıda durulmaz hale gelindiğini aktaran yurttaş, insanların tuvaletlerine kağıt mendil atması nedeniyle logarın taştığını ve insan dışkılarının dere gibi yayıldığını belirtti.

Kanalizasyonun apartmana ait olması ve ara sokakta bulunması nedeniyle belediyenin belli bir ücret karşılığında kuyu boşaltabildiğini kaydeden bölgeli, kendilerinin vidanjör çağırarak kuyuyu temizlettirdiklerini anlattı.


“Hastalık kol geziyor”

Bahse konu apartmanın kanalizasyon sisteminde hata yapıldığını, kuyunun kapaklarının yukarıya kalkık vaziyette olduğun için her 2 ayda bir tıkanma olduğundan yakınan bölge sakinleri, alt yapı sorunu nedeniyle lağım sularının yola taştığını ve hastalık yayıldığını belirtti.

Apartman Yasası olmaması nedeniyle vurdumduymaz davranıldığını aktaran bölge sakinleri, kimsenin elini cebine atmadığını ve bu sıkıntının devam ettiğini aktardı. Kötü kokular nedeniyle hijyen sorunu yaşandığını belirten yurttaş, belediyenin bu sorunu gidermesi gerektiğini ifade etti.

Yenidüzen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı