“İçeride aç kalmazssak ve iyi bakılırsak, tutukluluğa itirazım yok”

“İçeride aç kalmazssak ve iyi bakılırsak, tutukluluğa itirazım yok”

6 yabancı uyruklu öğrencinin karıştığı kavgada üç genç tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı. Libyalı öğrencinin mahkemeden talebi şaşırttı: Haspolat’ta Picobella Bar’da dün saat 02.00’de çıkan kavgaya ilk tespitlere göre 6 yabancı uyruklu öğrenci karıştı. Üç genç tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı. Kavgaya karıştığı iddia edilen ve hakkında iki günlük tutukluluk emri talep edilen Libyalı öğrenci Hamza Habba, “İçerde yiyecek […]

6 yabancı uyruklu öğrencinin karıştığı kavgada üç genç tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı. Libyalı öğrencinin mahkemeden talebi şaşırttı:

Haspolat’ta Picobella Bar’da dün saat 02.00’de çıkan kavgaya ilk tespitlere göre 6 yabancı uyruklu öğrenci karıştı. Üç genç tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Kavgaya karıştığı iddia edilen ve hakkında iki günlük tutukluluk emri talep edilen Libyalı öğrenci Hamza Habba, “İçerde yiyecek verilir ve iyi bakılırsak tutukluluğa itirazım yok” dedi.

“Kavga” , “Rahatsızlık”, “Darp” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla gözaltına alınan zanlılar Kasonde Chiti, Bornvel Kephas ve Hamza Habba, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözdem Çeliker, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Namık Özkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, 22 Ekim’de saat 02.00’de Haspolat’ta faaliyet gösteren Picobella

Bar’da aralarında sözlü olarak çıkan kavgada, 129 promil alkollü olan Bornvel Kephas ile 156 promil alkollü olan Kasonde Chiti’nin bir taraf, 156 promil alkollü olan Libyalı Hamza Habba’nın aranan üç kişiyle birlikte bir taraf olarak kavga ettiklerini anlattı.

Tanıklar da sarhoştu

Tarafların birbirlerine elleri ve ayakları ile vurduklarını belirten Özkan, konu barda olan olaya tanıklık eden kişilerin alkollü olmaları nedeniyle ifadelerinin alınmadığını kaydetti.

Özkan, kamera kayıtlarında zanlı Kasonde Chiti’nin barın camını kırdığının görüldüğünü, bir yaralının hastaneye başvurduğunu ancak polis hastaneye gittiğinde yaralının ayrıldığını anlattı.

Polis memuru Namık Özkan, kamera kayıtlarının inceleneceğine ve tahkikatın tamamlanamadığına işaret ederek, yeniden kavga etme ihtimalleri olan zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Vedia Berkut Barkın, zanlıların suçla alakalarının olabileceğine vurgu yapıp, tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı