İskele’de tam 25 öğretmen eksik

İskele’de tam 25 öğretmen eksik

Okul Aile Birlikleri Federasyonu açıklama yaptı. İskele İlçesi İlkokul Okul Aile Birlikleri (OAB) Federasyonu, ilçede öğretmen eksikliğinin 25 olduğunu açıkladı. Basın açıklaması yapan federasyon, bölge okullarındaki öğretmen eksikliğinin yanı sıra, hijyen ve sağlık sorunları, okul binalarının bakımsızlığı, taşımacılık ve öğretmen lojmanlarıyla ilgili sorunlara çözüm istedi. Basın açıklamasına, bölgedeki tüm okul aile birlikleri destek verdi ancak toplantıya […]

Okul Aile Birlikleri Federasyonu açıklama yaptı. İskele İlçesi İlkokul Okul Aile Birlikleri (OAB) Federasyonu, ilçede öğretmen eksikliğinin 25 olduğunu açıkladı.

Basın açıklaması yapan federasyon, bölge okullarındaki öğretmen eksikliğinin yanı sıra, hijyen ve sağlık sorunları, okul binalarının bakımsızlığı, taşımacılık ve öğretmen lojmanlarıyla ilgili sorunlara çözüm istedi.

Basın açıklamasına, bölgedeki tüm okul aile birlikleri destek verdi ancak toplantıya İskele İlçesi İlkokul Okul Aile Birliği Federasyonu başkanı Ali Kaplan, Ziyamet İlkokulu OAB başkanı Emine Yıldızlı, Yeşilköy İlkokulu OAB başkanı Ali Nalbant, Mehmetçik İlkokulu OAB başkanı Yusuf Özelmas ve Kumyalı İlkokulu OAB başkanı Ahmet Öztürk katıldı.

Ali Kaplan 2016-2017 öğretim yılının İskele bölgesinde sorunlu başladığını kaydederek, bölgede toplam 25 öğretmen açığının bulunduğunu söyledi.

Ali Kaplan, “Bugün itibarıyla Yeşilköy 3’üncü sınıf, Ziyamet Özel Eğitim, Kumyalı ve Yedikonuk ana sınıfı öğrencilerini, velileri okula yollamamaktadır” dedi. Kaplan, Mehmetçik İlkokulu’nda 4 yaş gurubu öğretmeninin olduğunu ancak öğrencilerin fazla olması nedeniyle buraya da bir öğretmen gerektiğini kaydetti.

İskele ilçesindeki ilkokullarda ulaşımdaki aksaklıklara da değinen Kaplan, bazı otobüslerin çok eski olduğuna da işaret ederek, çocukların bu otobüslerle taşınmaması gerektiğini ifade etti.

Kaplan, bölgedeki lojmanların kötü durumda olduğunu, bu nedenle gelen öğretmenlerin ertesi yıl kaçtığını bildirdi.

Ali Kaplan, İskele Bekirpaşa Lisesi kolej bölümüne kayıt yaptıran 4 öğrencinin kaydını Gazimağusa’ya aldırdığını da söyleyerek, İskele bölgesindeki çocukların hakkının yendiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
eksik iskele öğretmen

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı