Karaman’da Yanlışlıkla sihirli mantar yiyen ailenin başına gelmeyen kalmadı

Karaman’da Yanlışlıkla sihirli mantar yiyen ailenin başına gelmeyen kalmadı

Ormandan yanlışlıkla halusinojenik etkisi olan sihirli mantar (magic mushroom) toplayıp yiyen ailenin başına gelmeyen kalmadı. Karaman’ın Başyayla ilçesinde yaşayan Ödemiş ailesi hafta sonu piknik yapmak amacıyla ormana gitti. Karınları acıkan aile ormandan bol miktarda mantar toplayıp yediler. Anne kuzunun peşinden ormana daldı Ormandan topladıkları mantarları yedikten bir süre sonra tuhaf hareketlerde bulunmaya başlayan aile üyeleri panik yapmaya […]

Ormandan yanlışlıkla halusinojenik etkisi olan sihirli mantar (magic mushroom) toplayıp yiyen ailenin başına gelmeyen kalmadı.

Karaman’ın Başyayla ilçesinde yaşayan Ödemiş ailesi hafta sonu piknik yapmak amacıyla ormana gitti. Karınları acıkan aile ormandan bol miktarda mantar toplayıp yediler.

Anne kuzunun peşinden ormana daldı

Ormandan topladıkları mantarları yedikten bir süre sonra tuhaf hareketlerde bulunmaya başlayan aile üyeleri panik yapmaya başladı. Zehirlendiklerinden korkan baba Dursun Ödemiş (56), doktor getirmek amacıyla traktörü almaya gideceğini söyledi. Çiftlikten traktörü alan Ödemiş, köy yakınlarındaki tepeye çıkmaya çalışırken traktörle birlikte tepeden aşağı uçtu.

Anne Nezaket Ödemiş ise, orman köylüleri tarafından ormanın derinliklerinde perişan bir halde kendi kendine konuşurken bulundu. Yapılan ilk tetkiklerin ardından kanında yoğun miktarda psilosibin* maddesine rastlanan anne Ödemiş, paranoid şizofreni teşhisiyle Karaman Devlet Hastanesi’nin Psikiyatri bölümüne sevk edildi.

Anne Nezaket konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi “Mantarı yedikten sonra, kendimi tuhaf hissetmeye başladım. Sanki orman dönüyordu. Birden yanımdan kınalı bir kuzu geçti, biraz ilerde durup sanki beni takip et der gibi bana bakınca ben de kuzunun peşinden ormana daldım. Sonrasını hatırlamıyorum zaten, gözümü açtım hastanedeyim.”

Ailenin kaybolan çocukları için arama çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, vücudunun bir çok yerinde kırık bulunan ve acil olarak ameliyata alınan baba Dursun Ödemiş’in hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Traktör kuş gibi yerden havalandı

Baba Dursun Ödemiş konuyla ilgili olarak hastanede yaptığı açıklamada şunları ifade etti “Ailecek pikniğe gidelim dedik. Bir süre sonra acıktık ve mantar toplamaya karar verip topladığımız mantarların hepsini pişirip yedik. Bizim buranın dolaman mantarı ünlüdür. Mantarları dolaman mantarı ile karıştırdık herhalde.”

“Bir süre sonra kendimi biraz tuhaf hissetmeye başladım. Renkler daha parlak görünmeye, ormandaki ağaçların hepsi değişik şekillere benzemeye başlayınca çok korktum ve çiftliğe gidip traktörü almaya karar verdim.”

“Traktörü sürerken birden renkler parlaklaşmaya başladı, traktör aniden yerden havalanıp kuş gibi uçmaya başladı. Gözümü açtığım zaman her tarafım sarılı bir halde hastanede yatıyordum.”

“Çocuklarım için çok endişeliyim. İnşallah kısa sürede bulunurlar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
mantar yedileri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı