Polisi görünce Eroini çiğneyip tükürdü

Polisi görünce Eroini çiğneyip tükürdü

Lefkoşa’da önceki gün öğle saatlerinde polisi görünce koşarak kaçmaya çalışan 40 yaşındaki İbrahim Özyüksel’in tasarrufunda eroin bulundu. İbrahim Özyüksel, koşarken üzerinde taşıdığı yarım gram ağırlığındaki eroin olduğuna inanılan maddeyi ağzına atıp çiğnedi, ardından da yere attı. Özyüksel, gözaltına alınırken, üzerinde yapılan aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında daha eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu ve […]

Lefkoşa’da önceki gün öğle saatlerinde polisi görünce koşarak kaçmaya çalışan 40 yaşındaki İbrahim Özyüksel’in tasarrufunda eroin bulundu.

İbrahim Özyüksel, koşarken üzerinde taşıdığı yarım gram ağırlığındaki eroin olduğuna inanılan maddeyi ağzına atıp çiğnedi, ardından da yere attı.

Özyüksel, gözaltına alınırken, üzerinde yapılan aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında daha eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu ve emare olarak alındı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 24 Ekim’de saat 11.45’te narkotik ekibinin şüpheli gördüğü zanlıyı takibe aldığını ve zanlının koşarak kaçtığı esnada üzerinde taşıdığı yarım gram ağırlığındaki eroin olduğuna inanılan maddeyi ağzına atıp çiğnediğini, ardından da yere attığını anlattı.

Dümenci, yakalanarak gözaltına alınan zanlının üzerinde yapılan aramada siyah renk cüzdanının içinde yaklaşık yarım gram ağırlığında daha eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Halil Dümenci, zanlının uyuşturucudan temin ettiğine inanılan 2 bin TL’nin de emare alındığını belirtip, ifade veren zanlının suçlarını kabul ettiğini anlattı.

Aranan şahıs ve kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna işaret eden Dümenci, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Bağımlıyım, ilaçlarımı istiyorum”

Mahkemede söz alan İbrahim Özyüksel, “Param şahsi, kendi paramdır. Bağımlıyım ve ilaç kullanıyorum. Tedavi amaçlı haplar içiyorum. İlaçlarımı istiyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi. Reynar, ayrıca zanlının ilaçlarının temin edilmesine direktif verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı