SİRKAT ZANLISINA GÖZ ALTI

SİRKAT ZANLISINA GÖZ ALTI

Polis, Mağusa Hastanesi’ndeki yolsuzluğun zanlısı Sercan Çavuşoğlu’nu gözaltına aldı.  Yeni evlenen Sercan Çavuşoğlu, balayını yurt dışında geçirmek için dün Ercan Havalimanı’na gitti. Orada “yurtdışına çıkış yasağı” olduğunu öğrenen Çavuşoğlu, kayıplara karıştı. Çavuşoğlu, kısa sürede polis tarafından tespit edildi ve gözaltına alındı. Ülkemizde son yıllarda artan “kamu görevlisi tarafından sirkat” suçuna bir yenisi daha eklendi. Bu […]

Polis, Mağusa Hastanesi’ndeki yolsuzluğun zanlısı Sercan Çavuşoğlu’nu gözaltına aldı.  Yeni evlenen Sercan Çavuşoğlu, balayını yurt dışında geçirmek için dün Ercan Havalimanı’na gitti. Orada “yurtdışına çıkış yasağı” olduğunu öğrenen Çavuşoğlu, kayıplara karıştı. Çavuşoğlu, kısa sürede polis tarafından tespit edildi ve gözaltına alındı.

Ülkemizde son yıllarda artan “kamu görevlisi tarafından sirkat” suçuna bir yenisi daha eklendi. Bu kez, sağlık hizmeti veren devlet hastanesinde yaşanan olay, herkesi şok etti.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin veznesinde yaşandığı öne sürülen “yolsuzluk” olayıyla ilgili polis, hastane çalışanı Sercan Çavuşoğlu’nu gözaltına aldı.

Yeni evlenen Çavuşoğlu dün balayı için yurtdışına gidecekti. Ercan Havalimanı’nda yurt dışına çıkış yasağı olduğunu öğrenen Çavuşoğlu, kayıplara karıştı. Ercan Havalimanı polisinin, Gaziağusa polisine ihbarda bulunması üzerine Çavuşoğlu’nu her yerde arayan polis, zanlıya ulaştı ve gözaltına aldı.

Meseleyle ilgili çok yönlü soruşturma başlatan polis, yıllardır hastanenin “Röntgen Kayıt Bölümü”nde çalışan 34 yaşındaki Sercan Çavuşoğlu’nu bugün Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkaracak.

Genç kamu görevlisinin, son üç günde röntgen ve tomografi hizmeti karşılığında hastalardan tahsil ettiği para içerisinden bin 40 TL’yi makbuz kesmeyerek, zimmetine geçirdiğine inanan polis, bu rakamın üç yılda 450 bin TL’ye yakın olduğuna inanıyor.


Görev yeri değişmişti

İddialar üzerine “Röntgen Kayıt Bölümü”nde çalışan söz konusu kişi, hastane içerisinde farklı bir bölümde görevlendirilmişti.

Yapılan şikayet üzerine Maliye Bakanlığı müfettişleri Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde soruşturma başlatmış ve uzun süre burada yaptıkları araştırma ve soruşturmaların ardından rapor hazırlamışlardı.

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu, tarafından yapılan incelemeler sonucu hazırlanan rapor geçen ay içinde Başsavcılığa gönderilmişti.

Başsavcılığın incelenen raporu, gerekli işlemlerin yapılması için, üç gün önce Polis Genel Müdürlüğü’ne gönderilmiştir.


Müfettişler derin bir araştırma yapmıştı

Maliye müfettişleri, uzun süre Gazimağusa Hastanesi’nde görev yaparak birçok bulguya ulaşmıştı.

Kamera görüntülerinden yola çıkılarak inceleme ve araştırma yapan Maliye Bakanlığı müfettişleri, incelemelerini sonlandırmasının ardından geçen ay dosyayı Başsavcılığa havale etmişti.

Elde edilen bilgiye göre müfettişler, hem kamera görüntülerini inceledi, hem de bu görüntülerde tespit edilen pek çok kişinin tanıklığına başvurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı