Zimbawe uyruklu öğrencinin evini basarak canına kast eden Nijerya uyruklu 3 zanlıdan ikisi tutuklandı.

Zimbawe uyruklu öğrencinin evini basarak canına kast eden Nijerya uyruklu 3 zanlıdan ikisi tutuklandı.

Hüseyin Çiçek Gazimağusa’da Mutela David Lunda isimli Zimbawelinin evini basarak ciddi şekilde darp eden, daha sonra da pencereden aşağıya atan 3 Nijerya uyruklu zanlıdan birisi olan Jeffrey Osaar Nyiam, Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklandı. Dauda Yakubu halen daha polis tarafından heryerde aranıyor. Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Hasan Karagil, 27 Ağustos 2016 tarihinde […]

Hüseyin Çiçek

Gazimağusa’da Mutela David Lunda isimli Zimbawelinin evini basarak ciddi şekilde darp eden, daha sonra da pencereden aşağıya atan 3 Nijerya uyruklu zanlıdan birisi olan Jeffrey Osaar Nyiam, Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklandı. Dauda Yakubu halen daha polis tarafından heryerde aranıyor.

Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Hasan Karagil, 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 02.00 sıralarında, zanlının beraberindeki Kevin Jeb Shehu ve Dauda Yakubu ile beraber, müşteki Mutale David Lunda’nın, kendisini evden çıkardığı gerekçesi ile  Diva Sokakta bulunan apartman dairesine gittiklerini ve kapıyı zorla kırarak içeri girdiklerini söyledi.

Lunda’yı uykuda yakaladılar

O esnada yatak odasında uyumakta olan müşteki Mutale David Lunda’nın zanlı ve arkadaşları tarafından zorla salona getirildiğini ve tekme tokat darp edildiğini anlatan Karagil, zanlı ve arkadaşlarının daha sonra zanlıyı salon penceresinden iterek 6 metre yükseklikten beton zemine düşürdüklerini ve katle teşebbüs suçunu işlediklerini söyledi.

Zanlılardan Kevin Jeb Shehu’nun önceki gün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhinde 2 gün tutukluluk temin edildiğini de hatırlatan Karagil, mahkeme huzurndaki zanlı Jeffrey Osaar Nyiam’ın da Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklandığını ifade etti.

Müştekiyi Jeffrey mi attı?

Kevin Jeb Shehu’nun bir gönüllü ifade verdiğini ve müştekiyi mahkeme huzurundaki zanlı Jeffrey Osaar Nyiam’ın darp ettiğini ve iterek pencereden aşağıya attığını iddia ettiğini anlatan Karagil, Nyiam’ın hiçbir şekilde suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Aranan bir kişi var

Mesele ile ilgili aranmakta olan bir kişinin daha olduğuna dikkat çeken Karagil, soruşturmanın selameti açısından zanlının 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacı ile zanlının 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı