• DOLAR
  $1.132,9
 • EURO
  $0,3252
 • ALTIN
  $20.174,59
 • BIST
  106,3284
EL-SEN KAOS’A OYNUYOR

EL-SEN KAOS’A OYNUYOR

Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, hiç bir bakiye borç bulunmamasına rağmen El-Sen başkanının sahsi ihtirasları çerçevesinde elektriklerinin günlerdir kesik olduğunu ve kurumun günlük yaklaşık 10 bin TL zarara uğratıldığını içeren bir açıklama yayımladı. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada El-Sen’in KAOS’a oynadığın belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi; “EL-SEN başkanının, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın şahsında […]

Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, hiç bir bakiye borç bulunmamasına rağmen El-Sen başkanının sahsi ihtirasları çerçevesinde elektriklerinin günlerdir kesik olduğunu ve kurumun günlük yaklaşık 10 bin TL zarara uğratıldığını içeren bir açıklama yayımladı.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada El-Sen’in KAOS’a oynadığın belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“EL-SEN başkanının, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın şahsında Cumhurbaşkanlığı’nı yıpratmaya yönelik yaptığı art niyetli ve gerçek dışı açıklamalara ısrarla devam etmesi, vicdan ve mantığın almayacağı niteliktedir”

Cumhurbaşkanlığı’nın elektrik enerjisinin, borcundan ötürü kesildiğine yönelik EL-SEN tarafından yapılan gerçek dışı iddialar, ne yazık ki devam etmektedir.
Cumhurbaşkanlığı’nın KIB-TEK’e herhangi bir bakiye borcu bulunmadığı, kurumla yapılan resmi yazışmalarda defalarca teyit edilmesine ve kurumun KIB-TEK’e herhangi bir borcu bulunmadığının açıklanmasına rağmen EL-SEN başkanının, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın şahsında Cumhurbaşkanlığı’nı yıpratmaya yönelik yaptığı art niyetli açıklamalara ısrarla devam etmesi, vicdan ve mantığın almayacağı niteliktedir.

Halka gerçek dışı açıklamalarda bulunmayı alışkanlık haline getirmiş gayri ahlaki bu sendikal zihniyetin ne zümresine, ne de topluma bir fayda sağlamayacağı su götürmez bir gerçektir.

Herhangi bir kurumun elektrik borcu olması durumunda, elektrik enerjisinin kesilmesine karar vermekle mükellef merciinin, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hal böyle iken, kurumda örgütlü sendikanın kendini kurumdan, sendika başkanının ise kendisini kurum yönetiminden üstün görmesi; kabul edilemeyecek bir anlayıştır.
Mevcut kesintiler yüzünden elektriğin tedarik edildiği jeneratörün günlük 10 bin TL’ye yakın bir yakıt maliyeti bulunmaktadır. EL-SEN’in fevri ve yasal olmayan bu tutumunun, kamu maliyesine yükü ortadadır.
Bu zihniyetin tek amacı, devletin kurumlarının itibarını zedelemek ve ülkede kaos yaratmaya yönelik adımlar atmaktır.
Toplumsal barışa hizmet etmeyen, art niyetli, düşmanca bir zihniyetin ürünü olan bu anlayışın sağduyulu halkımız tarafından itibar görmeyeceğine yönelik inancımızı yinelerken, siyaseti bir icra ve sorun çözme makamı olmaktan ziyade, bir çatışma alanına dönüştürme çabası taşıyan bu pespaye anlayış karşısında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın her türlü yasal hakkını saklı tutacağını vurgulamakta fayda görüyoruz”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı