• DOLAR
  $1.132,9
 • EURO
  $0,3252
 • ALTIN
  $20.174,59
 • BIST
  106,3284
SERDAR KILIÇ İLE DOĞAYA DÖNÜŞ

SERDAR KILIÇ İLE DOĞAYA DÖNÜŞ

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği ve Uluslararası Final Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Doğaya Dönüş” semineri Serdar Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti. Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşi KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İçim Çağıner […]

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği ve Uluslararası Final Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Doğaya Dönüş” semineri Serdar Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti.
Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşi KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İçim Çağıner Kavuklu, Uluslararası Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü, Yrd. Doç. Dr. Togay Uluöz, Eğitmen ve Doğa Bilimcisi Serdar Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti.
KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Birkan’ı çok arıyoruz ve onu saygı ile anıyoruz. Onun gibi değerli bir kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü içimizde yaşıyoruz. Siz gençler, onun yolunda ilerleyip belki de onun bıraktığı bayrağı ele alıp yeniden zirveye çıkaracaksınız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için önünüzde Birkan Uzun gibi örneğiniz olacak. Yapacağınız güzel işlerle Birkan Uzun’un ruhu şad olacaktır. Değerli katılımlarınız için teşekkür ederim, Birkan Uzun’un mekanı cennet olsun, değerli babasına Allah sabırlar versin.”
Bakanın konuşmasından sonra KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun bir konuşma gerçekleştirdi. Uzun; “bugün burada çok duygusal anlar yaşıyorum. Oğlumun anısına düzenlenen bu seminere katılımlarınız için teşekkür ederim. Oğlum dağcı olarak lanse ediliyor fakat benim oğlum normalde bilgisayar yazılımcısıdır. Uluslararası şirketlerde çalışarak ülkesini en iyi şekilde temsil etti. Uluslararası arenada Kıbrıslı bir genç olarak hedefleri vardı. Bu hedeflerinin bir çoğunu gerçekleştirdi. Amerika’da geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu aramızdan ayrıldı. Siz gençlerden ricamdır ağabeyinizi örnek alın, onun gibi ülkenizi sevin doğayı sevin. Onun gibi bilim ve doğa hayranı olun ülkemize böyle gençler lazım. 19 Mayıs günü yapılacak olan doğa yürüyüşü de bizim için çok anlamlı oldu. Değerli katılımlarınız için teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.
Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İçim Çağıner Kavuklu yaptığı konuşmada şunları ifade etti. Kavuklu; “bugün burada Birkan Uzun’un anısına toplanmış bulunmaktayız. Birkan Uzun bizim evladımızdır, bizim için çok değerli bir gençti. Çok değerli bu gencimizi kalbimizde yaşatacağız. Bizler bu ülkeyi daha yeşil bir hale getirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ülkemizdeki yurttaşlarımıza doğayı sevdirmek için etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinlikler çerçevesinde davet ettiğimiz değerli dostumuz Serdar Kılıç’a katılımından dolayı teşekkür ediyoruz.”
Uluslararası Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü, Yrd. Doç. Dr. Togay Uluöz ise yaptığı açıklamalarda; “birbirinden değerli katılımcılarımızın olduğu bu salonda öncelikle Birkan Uzun kardeşimizi rahmetle anıyorum. Eğitmen ve doğa bilimcisi Serdar Kılıç’a ayrıyeten hoş geldiniz diyorum. Pandemi dönemi boyunca insanlarımızın hatta profesyonel sporcuların bile spor yaparken kalp krizi geçirip rahatsızlandığına şahit olduk. Artık pandemi koşulları yavaşladı. Bununla birlikte insanlarımız spora ve doğa yürüyüşlerine yönelmeye başladı. Buda bizleri mutlu etmektedir. Yarın çok önemli bir gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu özel günde meslektaşım Serdar Kılıç ile birlikte Birkan Uzun’un anısına doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Böyle bir günde bütün ada genelindeki vatandaşlarımızın katılımını bekliyorum diyerek Eğitmen ve doğa bilimcisi Serdar Kılıç’ı sahneye davet etti.”
Eğitmen Serdar Kılıç herkese hoş geldiniz diyerek konuşmasına başladı. Kılıç; “öncelikle benim gibi doğa sever olan Birkan Uzun’a Allahtan rahmet siz değerli yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Benim tabiata ve doğa sporlarına tutkum çocukluk yıllarımda başladı. Ülke olarak doğa bakımından çok zengin bir ülkeyiz. Bildiğiniz üzere bu zenginliğimizi yok etmeye çalışanlar var. Fakat pandemi döneminin etkisiyle birlikte doğa tekrardan kendini tedavi etti. Bizler buna şahit olduk. Pandemi döneminin getirdiği en büyük sorunlardan bir tanesi hareketsizlik oldu. Pandemi dönenimin bittiği bu günlerde hareketliliğimizi arttırmaya çalışıyoruz. Bunu en güzel aktivitelerden biri olan doğa yürüyüşleriyle yapmaktayız. Tabiat çok iyi bir öğretmen, doğal bir okuldur. Kabiliyet ancak sevdiğiniz şeyleri üzerine ekleyerek onu deneyimleyerek yapmak demektir. Yarın çok özel bir gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bu anlamlı günde hem Birkan’ı anmış olacağız hem de Atamızı.” Kılıç ayrıca yarın yapılacak yürüyüşe hepinizi bekliyorum diyerek katılımcıların sorularını cevapladı.
Söyleşinin ardından günün anlam ve önemi için eğitmen ve doğa bilimcisi Serdar Kılıç’a, Uluslararası Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü, Yrd. Doç. Dr. Uluöz tarafından plaket verilerek hatıra fotoğrafları çekildi. Ayrıca organizasyon grubu tarafından yapılan açıklamada “19 Mayıs günü saat 09:00’da Birkan Uzun anısına yapılacak doğa yürüyüşünün, Buffavento Kalesinde başlayacağı ve bütün halkın davetli olduğu iletildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos 2021, Spor camiası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı için yorumlar kapalı