• DOLAR
  $4.333,4500
 • EURO
  $0,9773
 • ALTIN
  $57.158,4900
 • BIST
  96,2759
Cumhurbaşkan Eşlerinden Girne’ye Ziyaret

Cumhurbaşkan Eşlerinden Girne’ye Ziyaret

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Eşi Sibel Tatar İle Birlikte Bakan Eşlerinin Yer Aldığı Heyet Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini Ziyaret Etti TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, beraberindeki heyetle Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. […]

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Eşi Sibel Tatar İle Birlikte Bakan Eşlerinin Yer Aldığı Heyet Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini Ziyaret Etti

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, beraberindeki heyetle Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.

Türkiye’den gelen heyette Emine Erdoğan’a Hülya Çavuşoğlu, Zeynep Dönmez, Betül Kasapoğlu ve Şule Akar eşlik ederken, Bahar Saner, Oya Ertuğruloğlu ve Nurgül Arıklı’da ziyarette hazır bulundular. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ‘nün karşıladığı misafirlere Sosyal Yaşam Merkezi gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi. Binanın girişinde sandalye ve sepet yapımı gerçekleştirilen merkezde, Kıbrıs el sanatları; Lapta İşi, Lefkara İşi ve İpek Koza İşi’ nin tanıtımı da yapıldı. Bina içerisinde stantlar dolaşılırken Emine Erdoğan, el sanatlarıyla geçimini sağlayan kadınlarla sohbet ederken, kendisine buradaki işlerden bir de Lapta İşi hediye edildi.

Ziyaret sırasında YDÜ Eczacılık Fakültesi, Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı, DESAM kanser araştırma grubu lideri ve KKTC Cumhurbaşkanlığı İnsancıl İlişkiler Komite üyesi Doç. Dr. Eda Becer, Kıbrıs’a özgü şifalı bitkiler hakkında Emine Erdoğan’a bilgiler aktardı. Kıbrıs mutfağı hakkında da bilgiler veren Eda Becer, Emine Erdoğan’a zeytinyağı, bal ve macunlar ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Emine Erdoğan’ı Girne Belediyesine bağlı Sosyal Yaşam Merkezi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, merkezde kadınlara ve çocuklara yönelik yaptıkları işler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Kıbrıs’a özgü el sanatları (Lefkara, Lapta İşi, İpek Koza İşi) hakkında yakın bir zamanda Kooperatif kurma çalışmalarını başlattığını kaydeden Güngördü, Girne’yi geçmişten geleceğe taşımak içinde bir Kent Müzesi projesini hayata geçirmek istediklerini ve bu müzenin oluşumda da Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığından da destek talepleri olduğunu iletirken, Turizm Kenti Girne’de bir Kent Müzesi olmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Güngördü son olarak Bayramın birinci günü dolayısıyla gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, heyetteki herkesin bayramını kutlayarak teşekkürlerini iletti.
Ziyaret sonunda Emine Erdoğan’a, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından Lapta İşi hediye edilerek, anı fotoğrafları çekildi.

Misafirlere Kıbrıs çöreği, hellim, ceviz macunu, kahve, turunç macunu ve limonata ikram edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
4’lü koalisyon çatırdıyor

4’lü koalisyon çatırdıyor

22 Şubat 2019, 4’lü koalisyon çatırdıyor için yorumlar kapalı

Haushaltsauflösung Berlin